Peelingi

PEELINGI

Peelingi zajmują bardzo ważne miejsce na liście zabiegów pielęgnacyjnych. Polegają one na usunięciu zrogowaciałego naskórka i pobudzenia skóry do produkcji nowych komórek w celu poprawy wyglądu i stanu zdrowia skóry.

Peelingi w widoczny sposób wspomagają:

  • wygładzenie i spłycenie powierzchowne zmarszczek,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • oczyszczenie skóry z zaskórników,
  • usuwanie plam posłonecznych,
  • spłycenie blizn i rozstępów,
  • poprawienie krążenia skóry,
  • lepszą absorbcję substancji aktywnych.

OXYBRAZJA

Nowoczesna odmiana mikrodermabrazji. To innowacyjny, komfortowy zabieg z użyciem tlenu i soli fizjologicznej, przynoszący zaskakujące rezultaty.

Oxbybrazja zapewnia:

  • dogłębne nawilżenie skóry, dzięki czemy staje się bardziej wygładzona i rozświetlona,
  • znakomite oczyszczenie skóry przy pojedynczym zabiegu,
  • widoczną poprawę kondycji skóry dzięki serii zabiegów.

MIKRODERMABRAZJA

Zabieg polegający na zassaniu skóry przez diamentową końcówkę aparatu, odpowiednio dobraną do rodzaju cery. Martwy naskórek wciągany jest w głąb głowicy i zatrzymuje się na zamontowany wewnątrz urządzenia filtrze. Po zabiegu skóra jest oczyszczona, rozświetlona, odzyskuje zdrowy i świeży wygląd.


PEELING KAWITACYJNY

Podczas tego zabiegu, za pomocą ultradźwięków, specjalna szpatuła usuwa zanieczyszczenia drobnoustroje, bakterie, nadmiar łoju, substancje toksyczne oraz resztki kosmetyków gromadzące się w martwym naskórku. Pod wpływem zjawiska kwitacji, odrywane są z powierzchni skóry. Peeling kawitacyjny polecany jest dla cer wrażliwych i naczyniowych.


PEELING ENZYMATYCZNY

Peeling enzymatyczny należy do grupy peelingów biologicznych. To najłagodniejsza forma złuszczania naskórka. Zawiera on substancje protolityczne pochodzenia roślinnego, najczęściej to papaina, pozyskiwana z liści i owoców papai lub bromalina z owoców ananasa. Enzymy te działają złuszczająco na naskórek. Wnikają w głąb skóry, rozpuszczają połączenia międzykomórkowe, rozpuszczają białka i lipidy, przez co usuwane są obumarłe komórki naskórka. Polecany jest dla skór wrażliwych i naczyniowych.


EKSFOLIACJA CHEMICZNA

Zabieg polega na aplikacji kwasów firmy MC Cosmetics, dzięki którym dochodzi do kontrolowanego złuszczania naskórka. Działanie kwasów polega na zwiększeniu odległości między komórkami i osłabieniu wiązań między nimi, co powoduje usunięcie zewnętrznych komórek warstwy rogowej. Zabiegi z użyciem kwasów polecane są w seriach 3-5 zabiegów, w okresie wiosennym i jesiennym.